Kodėl golfo žaidėjai dėvi tik vieną pirštinę?

Golfo pradžiamokslis: golfo pirštinės, ypatumai

9/24/20233 min skaitymo

a man swinging a golf club on a golf course
a man swinging a golf club on a golf course

Golfas yra sportas, žinomas dėl savo tradicijų ir ypatumų. Vienas iš šių ypatumų, kuris dažnai patraukia naujokų ar su golfų mažai ką bendro turinčių žmonių dėmesį, yra tai, kad daugelis golfo žaidėjų žaidžia dėvėdami tik vieną pirštinę. Pažvelkime į priežastis, kodėl šią praktiką naudoja golfo žaidėjai.

Paėmimas ir Kontrolė

Pagrindinė priežastis, kodėl golfo žaidėjai dėvi pirštinę, yra noras pagerinti savo golfo lazdos paėmimą ir didinti smūgiavimo kontrolę. Pirštinė dažniausiai dėvima ant to rankos, kuri nėra dominuojanti – ant kairės rankos (dešiniarankiams) arba ant dešinės rankos (kairiarankiams).

Pirštinės dėvėjimas suteikia keletas privalumų:

  1. Mažinama trintis: Pirštinės medžiaga (dažniausiai oda arba sintetika) turi lygų paviršių, kuris padeda sumažinti trintį tarp rankos ir lazdos rankenos. Tai leidžia žaidėjui išlaikyti tvirtesnį paėmimą ant lazdos visų smūgių metu.

  2. Geresnis sukibimas: Karštu arba drėgnu oru rankos gali pradėti prakaituoti. Pirštinės dėvėjimas padeda išlaikyti tvirtą lazdos paėmimą, neleidžiant lazdoms išslysti iš rankų per smūgį net ir karščiausiu oru.

  3. Nuospaudų prevencija: Dažnai smūgiuojant be pirštinės gali atsirasti nuospaudos ir pūslės. Pirštinė veikia kaip apsaugos barjeras, mažindamas galimybę susidurti su skausmingais rankų pažeidimais.

Asmeninės priežastys ir komfortas

Nors daugelis golfo žaidėjų renkasi dėvėti tik vieną pirštinę, kai kurie renkasi dėvėti golfo pirštines ant abiejų rankų, o kiti renkasi žaisti be pirštinių visiškai. Dažniausiai ši pasirinkimo galimybė priklauso nuo asmeninių žaidėjo poreikių ir komforto.

  1. Oro sąlygos: Šaltu arba drėgnu oru golfo žaidėjai gali pasirinkti dėvėti pirštines abiejose rankose, kad išlaikytų šilumą ir sausumą rankose. Tai suteikia papildomo komforto ir kontroliavimo privalumų žaidžiant nepalankiomis oro sąlygomis.

  2. Jausmas ir jautrumas: Kai kurie golfo žaidėjai, ypač profesionalai ir žaidėjai su mažu HCP, nori jausti lazdą tiesiogiai su neuždengta ranka. Jie mano, kad tai suteikia didesnį jautrumą ir kontrolę per smūgį.

  3. Kainos svarstymai: Pirštinės gali greitai susidėvėti, ypač jei dažnai žaidžiate golfą. Golfo žaidėjai, atsižvelgiantys į išlaidas, gali rinktis dėvėti tik vieną pirštinę ar susidėvėjusios jos ilgai nekeisti dėl finansinių sumetimų. Susidėvėjusios pirštinės gali pakenkti žaidimui dėl atplyšusių dalių bei dėl pradilusios medžiagos. Siūlome rinktis pirštines iš kokybiškų medžiagų, kurias gamina žinomiausi golfo prekių ženklai: titleist, wilson, callaway ir kt. Dėl geresnės kokybės medžiagų jos yra patvaresnės ir dėvisi ilgiau. Didelį pirštinių geromis kainomis pasirinkimą galite rasti: www.birdie.lt/pirstines

Kultūriniai ir tradiciniai aspektai

Golfas yra sportas, turintis gilias tradicijas, ir kartais tam tikrų praktikų, o jų priežastys gali būti susijusios su istorinėmis normomis. Golfo pradžioje pirštinių dėvėjimas nebuvo paplitęs. Išsivysčius žaidimui, žaidėjai pradėjo eksperimentuoti su pirštinių naudojimu siekdami pagerinti lazdos paėmimą ir mažinti traumas. Su laiku pirštinės dėvėjimas tik ant nedominuojančios rankos tapo standartu.

Išvadą galima padaryti tokią, kad golfo žaidėjai dėvi tik vieną pirštinę pagrinde siekdami pagerinti suspaudimą, lazdos paėmimą bei didinti smūgio kontrolę. Nors asmeninės priežastys, oro sąlygos ir tradicijos gali turėti įtakos žaidėjo pasirinkimui, pagrindinė priežastis vis tik pasiekti geresnių rezultatų golfo aikštynuose. Taigi, kitą kartą, kai pamatysite golfo žaidėją su viena pirštine, žinokite, kad tai nėra keistybė, o praktika, siekiant pagerinti žaidimo kokybę.

Linkėjimai

Birdie.lt